Bizhuteritë e pushimeve, si të përzgjidhni të duhurat

0
121

E mrekullueshme, shumë e ndezur dhe me një trend pop. Bizhuteritë e verës janë një kaskadë drite dhe ngjyrash. Ato në kristal, vishen mirë në qytet por janë perfekte edhe për pushime në plazh. Si të kujdesemi për to dhe të parandalojmë që rrezet e diellit, nxehtësia e tepërt, rëra dhe kripa t’i zbehin apo nxijnë? Në disa hapa të thjeshtë.

Çfarë të bëni, çfarë të shmangni– Byzylykët, vathët, unazat, gjerdanët dhe rripat nga koleksionet verore janë të punuara mirë. Ngjyrat më të ftohta të momentit shohin nuancat rozë, të verdhë, jeshile, blu. Mikro ose makro, për ditën dhe për mbrëmjen, ato kanë prerje gjeometrike dhe ngjallin një shpërthim energjie dhe një ndjenjë lehtësie.

Për të mos rrezikuar t’i prishin ato, nëse është e mundur, ato pastrohen çdo herë pas veshjes së tyre me një leckë të butë dhe pa garzë. Për të shmangur gërvishtjet, është mirë t’i mbani ato në paketimin origjinal ose në një kuti të butë. Duhet të hiqen gjithmonë përpara se të aplikoni parfume, kremra kundër diellit, produkte për stilimin e flokëve. Së fundi, ato duhet të vishen pasi vishen dhe hiqen para se të zhvishen, gjatë stërvitjes dhe gjatë gjumit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here