Bizhuteritë e pushimeve, si të përzgjidhni të duhurat

E mrekullueshme, shumë e ndezur dhe me një trend pop. Bizhuteritë e verës janë një kaskadë drite dhe ngjyrash. Ato në kristal, vishen mirë në qytet por janë perfekte edhe për pushime në plazh. Si të kujdesemi për to dhe të parandalojmë që rrezet e diellit, nxehtësia e tepërt, rëra dhe kripa t’i zbehin apo nxijnë? Në disa hapa të thjeshtë.

Çfarë të bëni, çfarë të shmangni– Byzylykët, vathët, unazat, gjerdanët dhe rripat nga koleksionet verore janë të punuara mirë. Ngjyrat më të ftohta të momentit shohin nuancat rozë, të verdhë, jeshile, blu. Mikro ose makro, për ditën dhe për mbrëmjen, ato kanë prerje gjeometrike dhe ngjallin një shpërthim energjie dhe një ndjenjë lehtësie.

Për të mos rrezikuar t’i prishin ato, nëse është e mundur, ato pastrohen çdo herë pas veshjes së tyre me një leckë të butë dhe pa garzë. Për të shmangur gërvishtjet, është mirë t’i mbani ato në paketimin origjinal ose në një kuti të butë. Duhet të hiqen gjithmonë përpara se të aplikoni parfume, kremra kundër diellit, produkte për stilimin e flokëve. Së fundi, ato duhet të vishen pasi vishen dhe hiqen para se të zhvishen, gjatë stërvitjes dhe gjatë gjumit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Luizi dhe Kiara mendojnë të nisin një fëmijë brenda shtëpisë së BBV

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito nisën një romancë në BBV. Çifti madje kanë nisur të bëjnë planet se çfarë do bëjnë kur të dalin...

Martohet Dan Bilzerian?

Fenomeni i rrjeteve sociale, Dan Bilzerian, ka lënë të tronditur ndjekësit me postimin e fundit. Ai ka publikuar një fotografi në Instagram, ku shfaqet përkrah...

Zbulohet letra e gruas që kërconte çiftin Beckham: Më keni borxh para, vajza është e imja

Të qenit personazh i njohur sjell edhe rreziqe, pasi ka fansa që kalojnë çdo kufi dhe madje thyejnë barrierat e privatësisë. Kështu ndodhi me David...

Princ Harry dhe Meghan Markle në prag të divorcit? Flasin burimet pranë çiftit

Sipas Woman’s Day Zelanda e Re , një burim i afërt me Princin Harry dhe gruan e tij Meghan Markle zbuloi se mosmarrëveshjet dhe...

Einxhel dhe Dagz prindër për herë të parë, moderatorja në javën e 16-të të shtatzënisë

Prezantuesja Einxhel Shkira është në pritje të ëmbël. Prive shkruan se burime pranë moderatores, kanë konfirmuar lajmin. Shkira dhe partneri i saj Dj Dagz...