Klenta… artisja që sjell perfeksionin për sytë tuaj

Kush nuk e njeh Klentën, artisten që shndërron bukurinë në më të prekshme për të gjitha vajzat. Ajo është një vajzë e re në moshë, por e madhe në qëllime dhe arritje. Prej disa vitesh ajo është shndërruar në një destinacion nëse i referohemi teknikave të fundit të vetullave dhe qerpikëve. Kush nuk e njeh Klentën, korrektësinë që ka, pasionin me të cilin punon, por mbi të gjitha teknikat unike që vetëm ajo di të bëjë në Shqipëri dhe Kosovë. Në këtë rrëfim për Atlantis, ajo zbulon historinë e saj, mes shumë ëndërra bukurie që ka kaluar në duar dhe shumë të tjera që e presin…

Kush është Klenta dhe si ia dolët të shndërroheshit në një destinacion për qerpikët dhe vetullat?

Klentiana është një vajzë me shumë pasione, plot ambicie një vajzë që do të bukurën. Kam mbaruar studimet universitare barchelor “Menaxhimi i hotelerisë, turizmit dhe mjedisit” dhe master “Menaxhim Biznesi” në universitetin e Pejës. Një ndër pasionet e mia ishte të isha afër me të bukurën tek femrat. Kam mbaruar disa kurse dhe seminare të ndryshme nga profesionalist rusë të fushës së qërpikëve dhe vetullave.

Kush janë teknikat e fundit të këtij shërbimi?

Unë gjithmonë mundohem të jem me trendet e fundit për qerpikët dhe vetullat. Nje nga efektet me te njohura sot eshte efekti i bujshem i qerpiket Kim Kardashian i cili konsiston ne shtimin e tufave gje qe i ben qerpiket vizualisht kaotik dhe me shume nivele, pastaj qerpiket ne form peneli, qerpiket  penel “cat eyes” qerpiket e lagur qe japin pamjen qe sapo keni dal nga dushi. Kurse trendet e fundit te vetullave jane vetullat e trashura dhe te krehura Broë lamination është një proces i ristrukturimit të fijeve të vetullave për të mbajtur ato në formë të dëshiruar. Eshte trajtimi i përsosur për të gjithë ata që dëshirojnë vetulla të përsosura dhe me pamje të krehur. Lamination përfshinë 2 zgjedhje të ndryshme trajtuese për vetullat. Fillimisht aplikohet në vetulla për ti bërë ato më të buta dhe lejohet të qëndrojë për 14 minuta, pastaj vetullat krehen në pozicionin e dëshiruar dhe një tretje “laminating” aplikohet për të mbajtur fijet e vetullave në vend.Ata të cilët veçmë posedojnë vetulla të plota mund të përfitojnë nga ky tretman pasi që asnjë produkt tjetër nuk mund të mbajë vetullat ashtu si mund Lamination. Gjithashtu edhe ato me vetulla më të dobëta mund të përfitojnë nga kjo teknikë, pasi që ajo u sjell vetulla me pamje më të plotë si dhe fijet e krehura mbulojnë zbrazëtirat në vetulla dhe efektet zgjasin deri në 8 javë.  Kemi dhe mbjelljen e vetullave te cilat mbajn 2 jave dhe duken identike me fijet e vetulles naturale. Dhe per kete sherbim Klenta Lashes eshte e vetmja qe e kryen kete sherbim ne Kosove dhe Shqiperi.

Çfarë ju diferencon nga të tjerët?

Ajo ç’ka më difetencon mua nga te tjerët eshte puna ime qe e bej me perkushtim maksimal, korrektesia, miresjellja dhe fshehtesia ime eshte qe punen e kryej me dashuri si dhe produket qe perdoren ne studion time jane te kualiteti te lartë dhe te brendeve me te njohura te lash industrise.

Shumë e re në moshë dhe jeni shndërruar në një emër shumë të kërkuar në Shqipëri dhe Kosovë, si e shihni këtë fakt?

Mosha eshte thjesht numer ne arritjet e nje njeriu, por pas gjithe ketyre arritjeve fshihet nje sakrificë e madhe, perkushtim dhe nje pune me orare te tej zgjatura por jam shume e lumtur per arritjet dhe suksesin e biznesit tim si ne Kosove ashtu edhe ne Shqiperi.

Ku ndryshojnë femrat e Shqipërisë dhe të Kosovës në këtë fushë?

Nuk kane ndonje ndryshim te madh sa i perket vajzave,vetem tek preferencat e tyre. Zakonisht femrat nga Shqiperia duan qerpik me më shumë volum ndërsa femrat nga Kosova preferojn me shumë classic dhe 2D.

Edhe pse shumë e re në moshë, keni ngritur një karrierë, a mendoni për të ardhmen?

Jam shume e lumtur me arritjet deri tani.Une pretendoj te zgjeroj biznesin edhe ne qytete te tjera te Kosoves te Shqiperise po edhe ne shtete te tjera.Si dhe te hap Akademin time per kryerjen e kurseve dhe trajnimeve per gjitha vajzat qe duan te mesojne berjen e qerpikeve dhe vetullave.

Kush është jeta juaj jashtë profesionit, pasionet, dëshirat?

Klenta jashte profesionit te saj eshte nje vajze qe kalon kohen me shoqerin e saj dhe adhuron udhetimet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Në prag të martesës me Jennifer Lopez, ish partnerja e Ben Affleck flet për lidhjen e tyre

Sienna Miller ka zbuluar se kishin “zero kimi” me Ben Affleck në “Live By Night” të vitit 2016 Ylli i “Anatomy of a Scandal”...

“Do e kisha prangosur përgjithmonë”, Stresi shokon studio me deklaratën e tij për Çiljetën pasi braktisi Berishën

Reperi Arkimed Lushaj i njohur gjerësisht nga publiku si Stresi, i ftuar në rubrikën “Mos i bjer me top”, është përballur dhe me pyetje pikante...

Ja sa para mjaftojnë për të qenë të lumtur, sipas shkencës

Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar për më shumë se një dekadë. Studimet e fundit, kanë treguar se fitimi mbi...

10 sekrete që ndoshta nuk i dini për orgazmën

Edhe pse shoqëria ka evoluar e tema të tilla si seksi apo orgazma nuk janë më tabutë e së shkuarës, publiku femëror duket i...

“A ke në plan ndonjë bebe?”/ Donald Veshaj flet për herë të parë për djalin e Bora Zemanit: E kam një

Ashtu si pothuajse në çdo puntatë, Bora Zemani ka qenë e përsëri pranishme (edhe pse jo fizikisht), në puntatën e fundit të emisionit të...