Blerim Destani rikthehet në Tiranë dhe flet për dasmën e tij

Blerim Destani është rikthyer pas 4 vitesh në Shqipëri, por për një projekt. Ai po xhiron në vendin tonë filmin e ri me titull “Në det është parajsa”, ku do shfaqen edhe aktorë të tjerë shqiptarë si Ndriçim Xhepa, Romir Zall etj.

Ndërkohë, Blerimi ka thyer heshtjen duke folur rreth disa detajeve për jetën personale dhe asaj profesionale. Aktori tha se për shkak të punës dhe xhirimeve nuk ka pasur mundësi të vijë në Shqipëri për një kohë të gjatë, por shtoi se do qëndrojë 8 javë në vendin tonë e do bëjë edhe disa vizita.

 “Ka katër vite që nuk kam qenë në Shqipëri, sidomos në Tiranë. Përparon çdo vit e më shumë. Komplimenta për të gjithë ata që e ndërtojnë Shqipërinë. Jam një adhurues i Shqipërisë, sidomos i Kosovës. Unë e kam prejardhjen nga Maqedonia dhe një herë në vit mundohem t’i vizitoj këto vende por kam xhiruar jashtë dhe s’më ka rënë rruga të vij këtu por do jem tetë javë në Shqipëri e do të kem kohë ta vizitoj.” –tha ai në një intervistë për ‘Shqipëria Live’.

Ai u shpreh se është pjesë e një seriali në Netflix të titulluar “Truck”, ndërsa pritet të bëjë xhiron e botës. Destani tha se e presin më pas disa pushime pas një pune të gjatë dhe të lodhshme në xhirime.

 “Nuk mendoj se në ditë mund të jetoj në Shqipëri, por nuk i dihet, më shumë jam duke punuar në Amerikë dhe Gjermani. Ja ky projekt më solli, shpresoj që në të ardhmen të vij me një projekt tjetër, Shqipëria më pëlqen shumë. Në Netflix një serial sapo ka mbaruar do titullohet “Truck”. Edhe pse kam fituar një rol në një serial francez besoj nuk do ta pranoj se ka muaj që se kam parë familjen, kam nevojë për një pushim të vogël, pas këtij filmi nuk e di çfarë do të bëj”, tha Destani.

Ndërkohë, sa i përket jetës private edhe këtë herë ai zgjodhi mos të tregojë asgjë. Blerimi u shpreh se ‘një dasmë e madhe tradicionale do ishte mirë, por nuk i dihet’.

 “Unë nuk e di por ato që më njohin unë jetën private ta mbaj private, puna është punë, natyrisht që një dasmë e madhe është mirë të jetë por nuk i dihet. Një dasmë si i bëjmë ne shqiptarët akoma nuk e di”, tha Destani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Kush janë miliarderet e famshme “self made” që kryesojnë listën e Forbes     

Prestigjozja amerikane “Forbes” ka publikuar listën e miliardereve më të reja që janë bërë vetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lista e cila dikur...

Të gjitha karakteristikat e shenjës së Luanit

Të lindurit nën shenjën e Luanit janë njerëz që të gjithë duhet t’i kenë të afërt në jetë. Dhe ka 10 karakteristika që e...

Si Elvis Presley ndryshoi modën mashkullore

Kur Elvis Presley hyri në historin e broadcasting në vitin 1973, ai ishte i veshur me një jumpsuit të bardhë, me një shqiponjë të...

Konflikte në kufi pas vendosjes së reciprocitetit nga Kosova, çfarë ndodhi mbrëmjen e djeshme

Nata e dytë e protestës në Jarinjë ka kaluar e qetë dhe pa ndonjë incident. Mediat e Kosovës shkruajnë se numri i protestuesve serbë...

Enca nuk i kursen thumbat për kolegët: Më mirë bëj pushime, sesa të blej klikime

Enca është një nga personazhet më të përfolur në shoëbizin shqiptar. Këngëtarja kohët e fundit e ka lënë me një anë muzikën dhe “po shijon”...