Vrasja e Caroline, flet nëna e autorit: Marrëdhëniet me familjen e viktimës dhe lidhja me mbesën

Së fundmi në mediat greke është publikuar rrëfimi i nënës së Babis Anagnostopoulos, 33-vjeçari që vrau bashkëshorten në prani të fëmijës 1 vjeç.

Nëna e Babis theu heshtjen për herë të parë, duke folur për televizionin grek “Star”. Ajo foli për marrëdhënien që ka me mbesën e vogël, ndërsa tha se e shikon shpesh dhe shkon shumë mirë me familjen e Caroline, por nga ana tjetër refuzoi të flasë për djalin e saj.

 “Ne e takojmë mbesën 5 ditë në muaj. Të dy familjet kemi respekt midis nesh”, tha nëna e 33-vjeçarit.

 “Nënës dhe vajzës sonë të dashur”, shkruhet në mbishkrimin e varrit të 20-vjeçares Caroline. Prindërit e saj vendosën të hiqnin fjalën “bashkëshorte” nga varri i Caroline, pasi nuk donin që njeriu që, vrau vajzën e tyre të figuronte në varrin e të bijës.

Nëna e 33-vjeçarit tha se nuk ishte në dijeni për këtë zhvillim. “Nuk e di, nuk kam asgjë për të thënë”, tha ajo.

Lydia e vogël ndodhet nën kujdesin e nënës së Caroline, Susan, ndërsa vendimi përfundimtar për kujdestarinë pritet të merret brenda muajit shtator.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Profili/ Fundi i një monarkeje që qëndroi më gjatë në fron në histori, kush ishte Mbretëresha Elizabeth II

I jepet sot lamtumira e fundit mbretëreshës Elizabeth II, e cila u nda nga jeta më 8 shtator në moshën 96-vjeçare. Mbretëresha ndërroi jetë...

Imazhi i ri që kërkon të krijojë Amber Heard: Modeste dhe e varfër pas gjyqit me Johnny Depp

Amber Heard mund të jetojë në një nga zonat më të pasura në SHBA, por – pak kohë nga humbja e betejës ligjore ndaj...

Martohet Dan Bilzerian?

Fenomeni i rrjeteve sociale, Dan Bilzerian, ka lënë të tronditur ndjekësit me postimin e fundit. Ai ka publikuar një fotografi në Instagram, ku shfaqet përkrah...

Sandalet me pak takë, trendi i kësaj vere

Sandalet me takë të vogël janë komoditeti dhe bukuria e kësaj vere. Komoditeti nuk ka qenë kurrë më në modë se këtë sezon, pasi...

‘Mendova t’i jepja fund jetës sime’/ Problemet me seksualitetin e saj, rrëfehet Cara Delevingne

Cara Delevingne është shprehur se realizimi i dokumentarit të saj “Planet Sex” i ka ndryshuar jetën pasi donte t’i jepte fund jetës për shkak...