Akuza për abuzim seksual dhe braktisja nga aktorët/ Woody Allen tërhiqet nga kinematografia pas një karriere të zhurmshme

Woody Allen ka njoftuar se do të tërhiqet pas përfundimit të filmit të tij të 50-të artistik. Regjisori dhe shkrimtari 86-vjeçar zbuloi lajmin të dielën dhe tha se do të fokusohet në të shkruarit.

Sipas gazetës spanjolle ‘La Vanguardia’, regjisori po mendon të shkruajë një roman. Ai aktualisht është duke punuar në filmin e tij të 50-të, ‘Wasp22’. ‘Wasp22’, që është xhiruar pothuajse tërësisht në frëngjisht, do të xhirohet edhe në Paris të Francës. Asnjë përmbledhje e duhur ose detaje shtesë rreth kastit nuk janë zbuluar ende.

Ai e përshkroi atë si diçka të ngjashme me thrillerin e tij ‘Match Point’, i cili mori çmimin ‘Goya’ për ‘Filmin më të mirë evropian’ në vitin 2006. Dy vjet më parë, Woody foli për aktorët e Hollywood që e kanë quajtur atë si një njeri që sheh vetëm interesin e tij duke u shprehur se ata thjesht u përpoqën të ishin “në modë” me protestën e tyre kundër tij. Ai ka pasur akuza për abuzim seksual dhe ngacmim nga vajza e birësuar Dylan Farrow, por i ka mohuar me forcë të gjitha.

Akuzat rezultuan që shumë aktorë të Hollywood ia kthyen shpinën regjisorit, duke refuzuar të punonin me të. Duke folur për ‘The Guardian’, ai i etiketoi pretendimet për ngacmim si “mbeturina për të qeshur”. Ai tha: “Aktorët nuk kanë asnjë ide për faktet dhe ata kapin një pozicion egoist, publik dhe të sigurt. Kush nuk është kundër ngacmimit të fëmijëve?”

Woody më pas tha se kishte shpresuar se akuzat do të zhdukeshin me kalimin e kohës, duke i thënë botimit: “Mendova se njerëzit do ta shihnin atë si mbeturina për të qeshur menjëherë dhe që nga dita e parë nuk e mora kurrë seriozisht. Dua të them, është si të ballafaqohesh me një histori që kam vrarë gjashtë persona me automatik. Mund t’u jepni atyre faktet pa pushim. Por faktet nuk kanë rëndësi. Për disa arsye, emocionalisht, është e rëndësishme që ata të pranojnë historinë.”

Dylan ka pohuar prej kohësh se ajo ishte ngacmuar nga ylli gjatë marrëdhënies së tij me nënën e saj Mia Farrow në vitet 1980. Ai i quajti protestat kundër tij si “budallallëqe”, duke thënë: “Kështu janë aktorët dhe aktoret dhe denoncimi ndaj meje u kthye në modë, si të gjithë duke ngrënë papritur lakër jeshile”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Kush janë zakonet që na prishin humorin

Ka shumë faktorë që mund të ndikojnë në psikologjinë tonë në baza ditore, si mënyra se si e nisim ditën, ecja, komunikimi dhe shumë...

Video/ Llava e vullkanit përmbyt pishinën luksoze

https://www.youtube.com/watch?v=9qDTTKumkQ0&feature=emb_logo Shpërthimet vullkanike vazhdojnë në ishullin spanjoll duke detyruar mijëra qytetarë që të evakuohen. Pamjet me dron, që kapin momentin kur llava përvëluese e vullkanit “La...

Butrint Imeri në një romancë të re? Kush është 22-vjeçarja që i ka rrëmbyer zemrën këngëtarit

Këngëtari i njohur Butrint Imeri është një ndër artistët më të komentuar dhe më të pëlqyer nga publiku. Artisti i cili shpesh herë di si...

Nora dhe Era Istrefi gati bashkëpunimin me reperit ndërkombëtar     

Reperi amerikan DaBaby i cili bashkëpunoi me Dua Lipën në 2020 për super hitin “Levitatig” dhuroi një performancë të paharrueshme në vendin e saj...

Rregullat e kafesë, oraret që duhen pirë dhe efektet

Ftesat e mbrëmjes në kafe nuk janë të pazakonta, edhe pse e dimë që nuk duhet të pimë në atë kohë. Përse? Për shkak se kafja...