Fluturimi i Kylie Jenner irriton rrjetin, zbulohet arsyeja

As asaj vetë nuk do t’ia merrte mendja që një foto “romantike” do shkaktonte një debat të madh në rrjet.

Kylie Jenner së fundmi ka publikuar një foto krah Travis Scott ku duken në mes dy avionëve. Në një kohë kur trafiku sa vjen e rëndohet, bilioneria ka një dilemë:me cilin nga avionët të udhëtojë?

 “Do të marrim timin apo tëndin,”-ka shkruar pronarja e “Kylie Cosmetics” krahas fotos referuar avionëve.

Pikërisht kjo “dilemë” e Kylie-t ka bërë ndjekësit të shpërthejnë në komente ambjentaliste. Komentuesit kanë akuzuar Kylie-n për ndotje të ambientit.

 “Le të ndotim tokën së bashku”, “E shkëlqyer për mjedisin”, “Goc, për çfarë po ricikloj unë”, “Me cilin avion do ta ndotim tokën sot”, -janë vetëm disa nga komentet në postin e Jenner.

I gjithë ky fustrim i ndjekësve nuk është pa arsyje. Ky reagim vjen pasi një përdorues i Tëitterit zbuloi se udhëtimi i ndërmarrë nga Kylie me avion zgjati 12 minuta gjithsej, bashkë më uljen dhe ngritjen. Udhëtimi në Camarillo, Kaliforni e pa avionin në ajër për vetëm tre minuta.

Kujtojmë që Kylie Jenner është nëna e dy fëmijëve, Stormit dhe djalit të lindur në shkurt të këtij viti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Kate Middleton dhe Princ William shfaqen në finalen e Wimbledon, por gjithë vëmendja ishte tek Princ George

Më 10 korrik, trashëgimtari i ardhshëm 8-vjeçar i fronit britanik bëri një paraqitje surprizë në ndeshjen finale për meshkuj në Wimbledon 2022, duke shënuar...

66 mln lekë zjarrfikëse e s’punonte! SPAK, arrestohen 6 zyrtarë të Bashkisë Durrës

 “Shkundet” për një autoshkallë zjarrfikësëje Bashkia e Durrësit. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka zhvilluar një operacion në Tiranë dhe...

A mund të jetë seksi vdekjeprurës?

 “Si prokuror i krimeve seksuale në karrierë, një nga tendencat më shqetësuese që kam parë ndër vite është aktiviteti i rrezikshëm seksual. Sjellja e...

Victoria Beckham thumbon të gjithë skeptikët në 23 vjetorin e martesës me David

Dyshja prej vitesh janë krah njëri-tjetrit duke formuar një familje “perfekte” së bashku me fëmijët e tyre. Ditën e sotme çifti i njohur festojnë...

I fejuari i Rita Orës rrëfen propozimin romatik që i ka bërë aktores së njohur

Taika Waititi pranoi se nuk mund të kujtojë çdo rol në të cilin kanë luajtur ndonjëherë kolegët e tij. Gjatë një interviste me Rolling Stone...