Zgjidhni nuancën ideale të buzëkuqit tuaj për në vjeshtë

Putheni verën për lamtumirë, me një nudo nuancë të lehtë dhe butë me nënton pjeshke dhe përmbusheni çantën tuaj tualeti me paletën e plotë të ngjyrave fantastike të errëta që na vijnë nga shumë kompani kozmetike.

Me fillim të sezonit të ri janë të pashmangshme tregimet për trendet kryesore të modës, cilët modele të këpucëve do të jenë më elegante, cilat pjesë, çfarë veshjesh dhe ngjyra. Kurse kozmetika bie në plan të dytë dhe mbetet e lënë pas dore. Nga ky çast do ta korrigjojmë këtë.

Deri tani ndoshta tashmë e kuptuat se nuancat e errëta të buzëkuqëve kanë marrë epërsinë në mesin e buzëkuqëve, sidomos në ditët e ardhshme të ftohta.

Rregulli është ky: sa më errët aq më mirë.

Jemi të vetëdijshëm se ky trend nuk do të përqafohet nga të gjithë, sepse për buzë të errëta duhet më shumë guxim, por edhe këto tonuse nuk i përshtaten çdo lloj fytyre.

Megjithatë, keni parasysh se përzgjedhja është shumë e madhe që nga buzëkuqët vjollcë ngjyrë rrushi, përmes nuancave ngjyrë kafe që përdoreshin viteve të 90-ta, pastaj buzëkuqët e pashmangshëm të kuq të errët e deri te ato pak më të ngrohta si të kuq mat, por në variant më të errët.

Në këtë paletë të pasur me siguri do të gjeni diçka edhe për ju, edhe pse mendoni se këto nuk janë ngjyrat tuaja. Provoni, do të befasoheni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Ron ‘tradhëton’ Semin me Dafinën dhe fansat shpërthyen në komente

Këngëtarët Semi Jaupaj dhe Ron Zaiti janë përfolur gjatë në mediat rozë për një romancë mes tyre.Teksa nuk ka asnjë reagim publik nga ana...

Sekrete të gjuhës së trupit që i dinë njerëzit e suksesshëm

Një specialist i gjuhës së trupit na udhëzon për të bërë ato veprime që sigurojnë një ndjenjë respekti dhe për të shmangur ato që...

Partneri i Rita Orës pozon duke bërë simbolin e shqiponjës dykrenare me duar

Rita Ora, dhe bashkëshorti i saj, Taika Waititi, shkëlqyen me paraqitjen e tyre në tapetin e kuq të ‘Met Gala 2023’. Ylli me origjinë shqiptare...

Tashmë krevatin dhe sendet personale të Al Capones mund t’i blini në ankand

Një koleksion prej 174 pjesësh që i përkasin një prej gangsterëve më të famshëm në historinë amerikane, Al Capone do të dalin në ankand. Në...

Disa këshilla si t’i shpëtoni rutinës në marrëdhënien tuaj

Ndodh rëndom, që lidhja që ne kemi të zbehet. Raporti kthehet në rutinë, shpesh bëhet edhe i mërzitshëm. Me pak përkëdhelje dhe puthje reciproke,...