Veshjet e përshtatshme për këtë verë nëse jeni bjonde

0
106

Keni flokë bjonde dhe nuk dini çfarë rroba të vishni për të qenë edhe më të shndritshme? Disa nuanca janë në gjendje të përmirësojnë jo vetëm flokët biondë, por edhe ta bëjnë lëkurën tuaj rrezatuese.

Blu elektrike dhe blu e hapur

Nuancat e blusë dhe blusë së çelët janë perfekte për t’i kombinuar ato me flokë bjonde: nuancat e lehta do të jenë ideale veçanërisht për ata me sy të çelur, ndërsa ngjyra më blu e errët është gjithashtu perfekte për ata me sy të errët.

E kuqe e ndezur

Ndër nuancat që nuk duhen humbur nëse keni flokë bjonde është e kuqja. Nëse lëkura juaj është e qelibartë, zgjidhni një të kuqe koral, ndërsa nëse çehrja juaj është rozë, zgjidhni të kuqtë e purpurt si e kuqja e qershisë dhe e mjedrës. Burgundy është gjithashtu perfekte për një pamje elegante dhe të sofistikuar.

Nuancat e rozës

Ndër ngjyrat që duhet të vishni nëse keni flokë bjonde, sigurisht që nuk mund të mungojë roza: nga roza pastel në ngjyrë vjollce, duke kaluar nga ciklameni tek fuchsia. Nëse çehrja juaj është e ftohtë, fokusohuni te roza delikate dhe hënore, ndërsa nëse keni një nuancë të ngrohtë mund të fokusoheni edhe te roza e salmonit.

Ngjyrat metalike

Edhe ngjyrat metalike janë perfekte për ato me flokë bjonde: megjithatë, kushtojini vëmendje nuancave. Ari është një ngjyrë perfekte kur kombinohet me flokë bjonde me nuanca të ngrohta, si mjaltë, qelibar dhe tonalitete të arta. Në vend të kësaj, argjendi do të jetë i përsosur kur kombinohet me më shumë bionde hënore, të tilla si biondet platin dhe ato të lezetshme.

E bardhë e pastër

Ndër ngjyrat që duhet të vishni nëse keni flokë bjondë, është edhe e bardha, elegante dhe të sofistikuar. Kujdes edhe në këtë rast për nuancën: e bardha e pastër dhe akulli do të jenë perfekte për ngjyrat e ftohta me flokë hënor, ndërsa kremi dhe fildishi do të jenë ideale për të përmirësuar ngjyrën e ngrohtë me flokë të artë dhe mjaltë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here