Dështimi qesharak i grabitjes së bankës, nuk kuptoi shkrimin e shokut

Një burrë britanik pretendohet se e prishi planin për grabitje të bankës për shkak se nuk arriti ta kuptonte shkrimin në një fletë që ishte shkruar nga dikush tjetër.

Grabitja në tentativë ishte pjesë e një aksioni më të gjerë, përfshirë një fletë tjetër me shkrim të pakuptueshëm dhe një vjedhje të suksesshme prej 3.300 dollarëve, shkruan Fox Neës.

Alan Slattery, 67 vjeç, u dënua me katër vite burgim dhe dy vite mbajtje nën mbikëqyrje, njoftoi policia.

Pensionisti u mundua ta grabiste bankën më 18 mars duke vendosur një fletë me dorëshkrim, por personi tjetër nuk arriti që ta kuptonte shkrimin.

Në pamjet e kamerave të sigurisë shihet Slattery duke hipur në autobus dhe u identifikua nga kompania e autobusëve përmes fotografisë në kartelën e identifikimit.

Policia e arrestoi të moshuarin afër shtëpisë së vet më vonë për grabitje dhe grabitje në tentativë. Në shtëpi, autoritetet i gjetën letra të tjera ngjitëse.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Mesazhi i ndjerë i Flor Mumajesit për mamanë e tij

Një ndër këngëtarët dhe kantautorët më të famshëm në Shqipëri dhe jashtë saj, Flori Mumajesi ditën e sotme feston ditëlindjen e tij, i cili...

Andresa shtatëzënë, sekretin ia zbulon telefonuesja live në “E Diela Shqiptare”

Andresa Ambrosio është prej vitesh pjesë e pandashme e të  dielës. Bukuroshja braziliane është kumbarë e "Telebingo Shqiptare", duke sjellë kësisoj gëzim në familjet shqiptare. Vera...

Ushqimet më të mira për shëndetin e dhëmbëve

Shëndeti i dhëmbëve varet shumë edhe nga ushqimi. Njerëzit që e teprojnë me të ëmblat me gjasë do të përballen me rënien e dhëmbëve. Ata...

Aktorja e famshme turke martohet me muzikë shqiptare

Aktorja e njohur turke dhe shumë e dashur për publikun shqiptar Ebru Şahin dhe basketbollisti turko-maqedonas Cedi Osman janë martuar pak ditë më parë.Këtë...

Rregullat e kafesë, oraret që duhen pirë dhe efektet

Ftesat e mbrëmjes në kafe nuk janë të pazakonta, edhe pse e dimë që nuk duhet të pimë në atë kohë. Përse? Për shkak se kafja...