Pas ndarjes nga Pique, Shakira ka ‘disa hesape’ të pambyllura me drejtësinë

0
114

Këngëtaren kolumbiane, Shakira, e ndjekin problemet. Mediat bëjnë me dije se ajo akuzohet për evazion fiskal dhe mund të përballet me një dënim të mundshëm me burg nëse nuk arrihet një zgjidhje.

Këngëtarja po hetohet për mashtrim të mundshëm tatimor nga autoritetet spanjolle, të cilat dyshojnë se ajo mund t’i detyrohet shtetit spanjoll më shumë se 14 milionë Euro taksa të papaguara.

Çështja lidhet me një periudhë gati trevjeçare midis viteve 2012 dhe 2014 kur këngëtarja mendohej se kishte kaluar shumicën e kohës në Spanjë. Mësohet se Shakira ka udhëzuar avokatët e saj që të përpiqen të arrijnë një marrëveshje me autoritetet që do të shmangte skandalin e çështjes duke shkuar në gjykatë.Pas ndarjes, Shakira tani rrezikon burgun

Nëse do të arrinte në gjykatë, një dënim me burg mund të ishte në tryezën e diskutimit.Pas ndarjes, Shakira tani rrezikon burgun

Kujtojmë që së fundmi ylli kolumbian po kalon një ndarje nga partneri, futbollisti Gerard Pique.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here