Del në ankand gjerdani i princeshës Diana, zbulohet shifra e ‘çmendur’ e numrit të diamanteve

Në qershor 1997, Princesha Diana mori pjesë në shfaqjen gala të Baletit Kombëtar Britanik “Liqeni i Mjellmave”. Askush nuk e dinte në atë kohë se do të ishte një nga daljet e saj të fundit publike.

Diana dukej magjepsëse me një minifustan të shkëlqyeshëm “Jacques Azagury” dhe takat e “Jimmy Choo”, por shkëlqimi i veshjes së saj ishte një gjerdan me perla nga Deti i Jugut, i bërë me porosi nga “Garrard”.

Argjendarja e mbretërisë krijoi gjerdanin (dhe vathët e ngjashëm, të cilët nuk ishin të përfunduar në atë kohë) bazuar në dizajnet e vetë Princeshës Diana. Pasi ajo vuri gjerdanin, iu kthye “Garrard”-it, në mënyrë që të mund të përfundonin edhe vathët – por për fat të keq, ata nuk u përfunduan para vdekjes së saj tragjike.

I njohur tashmë si “Swan Lake Suite”, gjerdani dhe vathët do të dalin në ankand nga Gurernsey’s muajin e ardhshëm. Gjerdani përmban 178 diamante dhe pesë perla nga Deti i Jugut, dhe vathët dy perla të kultivuara dhe gjashtë diamante.about:blank

Sipas shtëpisë së ankandit, “është besimi i përgjithshëm se këto mund të jenë të vetmet bizhuteri të përdorura nga Diana që do të shiten ndonjëherë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Ndarje, probleme me ligjin, ja shenjat që duhet të kenë kujdes

Dashi Do jeni shume te ashper sot ne lidhje me ndjenjen tuaj duke u futur ne çdo detaj dhe se fundmi nuk do merreni me...

A do kthehen 3 nga Maldivet? Përgjigjja e Luizit na habiti të gjithëve

Fituesi i edicionit të dytë të “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli, ka dhënë një intervistë për emisionin “Shqipëria Live” teksa ndodhej në ‘afterparty’-n, ku...

Monika dhe Iliri vijojnë kunjat edhe pas përfundimit të Big Brother, çfarë ndodhi këtë herë

Monika Lubonja që pas daljes nga Big Brother është ndër banoret që më së shumti ka folur për marrëdhëniet jashtë dhe brenda lojës me...

Luizi tregon emrin e banorit që ka frikë të përballet në finale

Shpesh herë Luiz Ejlli ka thënë brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri se ai e ka frikë përballjen më një vajzë në finale,...

Kiara dhe Luizi kurorëzuan dashurinë e tyre në Big Brother Vip, hapit astrologia Meri Shehu: E rreme!

Astrologia Meri Shehu ka komentuar martesën e çiftit Kiara Tito dhe Luzi Ejllit, të cilët kurorëzuan dashurinë e tyre pas njohjes në ‘Big Brother...