Kush është parashikuesja kubaneze që paralajmëroi për rënien e “Facebook”

Parashikuesja e njohur kubaneze, Mhoni Vidente, gruaja që miliona njerëz me interesim të madh e dëgjojnë kur i drejtohet masës, njihet për parashikimet që i kanë rezultuar 100 për qind të sakta.

Siç raporton El Heraldo de Mexico, kësaj radhe ajo e qëlloi që në tetor do të bien nga sistemi një pjesë e rrjeteve sociale.

Vidente këto komente i bëri gjatë një fjalimi të mbajtur javë më parë, e pas rënies nga sistemi i Facebook, Instagram dhe ËhatsApp, ajo është lavdëruar në kanalin e saj në YouTube për parashikimin e saktë – që siç thotë ajo i ka parë në letrat tarot.

Sipas mediave meksikane, Vidente gjatë parashikimit ka shpjeguar se shkaku i ndërprerjes së punës së këtyre tre aplikacioneve do të jenë stuhitë solare, por në këto momente nuk ekziston ndonjë dëshmi që aktivitetet e diellit kanë pasur ndonjë lidhje me rënien e rrjeteve sociale

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Sot “Dita pa makina”, ja rrugët e bllokuara

Në kuadër të “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, Bashkia e Tiranës rikthen sot nismën “Dita pa Makina”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve që të...

Victoria Beckham thumbon të gjithë skeptikët në 23 vjetorin e martesës me David

Dyshja prej vitesh janë krah njëri-tjetrit duke formuar një familje “perfekte” së bashku me fëmijët e tyre. Ditën e sotme çifti i njohur festojnë...

Aktorja e famshme turke martohet me muzikë shqiptare

Aktorja e njohur turke dhe shumë e dashur për publikun shqiptar Ebru Şahin dhe basketbollisti turko-maqedonas Cedi Osman janë martuar pak ditë më parë.Këtë...

Ja sa para mjaftojnë për të qenë të lumtur, sipas shkencës

Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar për më shumë se një dekadë. Studimet e fundit, kanë treguar se fitimi mbi...

Frutat janë shuuumë të shëndetshme, por 6 prej tyre konsiderohen #superfood

Frutat konsiderohet si një nga ushqimet më të shëndetshme në botë. Ato janë kryesisht të ëmbla, me vlera ushqimore dhe kërkojnë shumë pak kohë...