Tashmë krevatin dhe sendet personale të Al Capones mund t’i blini në ankand

Një koleksion prej 174 pjesësh që i përkasin një prej gangsterëve më të famshëm në historinë amerikane, Al Capone do të dalin në ankand.

Në këtë koleksion përfshihen foto të cilësisë së mirë, një letër që Al Capone i shkruajti djalit të tij nga burgu Alcatraz, krevati që ndau me gruan e tij në rezidencën e tyre luksoze në Florida.

Dhe pa dyshim disa nga armët e Al Capones duke përfshirë të preferuarën e tij një pistoletë automatike të kalibrit 45.

Ky ankand i kushtuar shefit të Cosa Nostras i cili tashmë është një ikonë do të fillojë në tetor dhe titullohet: Një shekull famë:trashëgimia e Al Kapones’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Tayna ka një dhuratë për Butrin Imerin dhe ndërpret koncertin

Ata që shpesh i shohim në videoklipe, po aq shpesh i ndeshim edhe nëpër koncerte së bashku. I tillë është edhe rasti i Butrint...

“Do e kisha prangosur përgjithmonë”, Stresi shokon studio me deklaratën e tij për Çiljetën pasi braktisi Berishën

Reperi Arkimed Lushaj i njohur gjerësisht nga publiku si Stresi, i ftuar në rubrikën “Mos i bjer me top”, është përballur dhe me pyetje pikante...

Zbulohet letra e gruas që kërconte çiftin Beckham: Më keni borxh para, vajza është e imja

Të qenit personazh i njohur sjell edhe rreziqe, pasi ka fansa që kalojnë çdo kufi dhe madje thyejnë barrierat e privatësisë. Kështu ndodhi me David...

Jennifer Lawrence tërheq vëmendjen me paraqitjen e saj në Festivalin e Filmit në Kanë

Aktorja e njohur Jennifer Lawrence ka tërhequr vëmedjen e të gjithë të pranishmëve me paraqitjen e saj në Festivalin e Filmit në kanë gjatë...

Të gjitha karakteristikat e shenjës së Luanit

Të lindurit nën shenjën e Luanit janë njerëz që të gjithë duhet t’i kenë të afërt në jetë. Dhe ka 10 karakteristika që e...