Tashmë krevatin dhe sendet personale të Al Capones mund t’i blini në ankand

0
143

Një koleksion prej 174 pjesësh që i përkasin një prej gangsterëve më të famshëm në historinë amerikane, Al Capone do të dalin në ankand.

Në këtë koleksion përfshihen foto të cilësisë së mirë, një letër që Al Capone i shkruajti djalit të tij nga burgu Alcatraz, krevati që ndau me gruan e tij në rezidencën e tyre luksoze në Florida.

Dhe pa dyshim disa nga armët e Al Capones duke përfshirë të preferuarën e tij një pistoletë automatike të kalibrit 45.

Ky ankand i kushtuar shefit të Cosa Nostras i cili tashmë është një ikonë do të fillojë në tetor dhe titullohet: Një shekull famë:trashëgimia e Al Kapones’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here