120 mijë euro për një koncert? Loredana ka një përgjigje ironike për të gjithë

Një nga koncertet më të rëndësishëm të muzikës shqiptare në Europë është “Alba Festival”, i cili mbahet në Zvicër dhe këtë vit u zhvillua në datat 2 dhe 3 korrik. Në skenën e tij këtë vit u ngjitën disa emra të rëndësishëm të muzikës si Elvana Gjata, Dafina Zeqiri, Yll Limani, Tayna, Ledri Vula, Kida apo Dhurata Dora, ndërkohë ra në sy mungesa e Loredanës.

Arsyeja e mungesës së saj është bërë e ditur nga vetë reperja në Instagram, ku u shpreh se do duheshin 120 mijë euro për pjesëmarrjen e saj, shumë që mesa duket nuk është paguar nga organizatorët, duke qenë se është nga shifrat më të larta që është dëgjuar ndonjëherë për të tilla evente.

Pas kësaj deklarate nga Loredana, nuk kanë munguar kritikat në rrjet, me shumë fansa të këngëtares që e kanë konsideruar kërkesën e saj si diçka vërtetë të tepruar dhe mbi të gjitha se duhet të bënte një kompromis për të qenë pranë publikut të saj, duke qenë se edhe jeton dhe zhvillon karrierën në Zvicër.

Si i është përgjigjur Loreda kritikave? Epo thonë që plumbi nxirret me plumb dhe kritikat për paratë kundërshtohen po me para, ose të paktën kështu mendon artistja. Loredana thjesht ka postuar ditën e sotme këtë foto në Instagram, por nuk e dimë nëse do të tregojë që paratë janë shumë të rëndësishme për të apo paratë nuk janë problem dhe nuk ka qenë ajo arsyeja e vërtetë që ka munguar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Lidhja me ish-gruan e bashkëthemeluesit të ‘Google’, Elon Musk: Ishim në një festë së bashku mbrëmë

Elon Musk ka mohuar pretendimet që u përhapën me shpejtësi se ai ka qenë në një lidhje dashurie me gruan e bashkëthemeluesit të ‘Google’,...

Sara Hoxha zbulon sherret me Ledrin dhe marrëdhënien me vjehrrën

Blogerja Sara Hoxha, e cila është gjithashtu partnerja e reperit Ledri Vula, u kthye në një personazh mjaft të përfolur në rrjetet sociale dhe...

Çfarë ndodhi me dafina Zeqirin, këngëtarja publikon fotot ‘shqetësuese’

Të mbash koncerte çdo natë plot spektakël dhe performanca elektrizuese siç bën Dafina Zeqiri dhe shumë artistë të tjerë nuk është aspak e lehtë....

Dua Lipa dhe Donatella Versace bëhen bashkë për të lançuar koleksionin e ri të veshjeve

Stilistja e njohur e modës Donatella Versace dhe këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa janë bërë bashkë dhe do të lancojnë koleksionin e tyre...

Këngëtari shqiptar flet pas operacionit të vështirë në zemër

Vitet e fundit nuk është shumë aktiv në muzikë, ndonëse mbetet një emër i pëlqyer nga publiku. Po flasim për Berkan Beka, i cili së...