‘Mendova t’i jepja fund jetës sime’/ Problemet me seksualitetin e saj, rrëfehet Cara Delevingne

0
83

Cara Delevingne është shprehur se realizimi i dokumentarit të saj “Planet Sex” i ka ndryshuar jetën pasi donte t’i jepte fund jetës për shkak të seksualitetit te saj.

Modelja 30 vjeçare, e cila ka dalë hapur si biseksuale, këmbëngul se është më rehat me veten se kurrë, pasi luftoi me homofobinë e brendshme.

Cara, e cila ka më shumë marrëdhënie afatgjata me femra sesa meshkuj, shpreson se dokumentari do të ndihmojë njerëzit e tjerë që vuajnë nga përvoja të ngjashme.

“Kjo ka ndryshuar shumë jetën time. Tani jam më i lumtur se kurrë. Ndihem vërtet krenar për atë që kemi krijuar”, tha ajo.

Modelja 30 vjeçare, e cila ka dalë hapur si biseksuale, këmbëngul se është më rehat me veten se kurrë, pasi luftoi me homofobinë e brendshme.

Cara, e cila ka më shumë marrëdhënie afatgjata me femra sesa meshkuj, shpreson se dokumentari do të ndihmojë njerëzit e tjerë që vuajnë nga përvoja të ngjashme.

“Kjo ka ndryshuar shumë jetën time. Tani jam më i lumtur se kurrë. Ndihem vërtet krenar për atë që kemi krijuar”, tha ajo.

Për seksualitetin e saj, ajo shtoi: “Nuk mund të flisja me askënd për këtë. Kisha homofobi të brendshme dhe turp. Mendoja se isha anormale. Kam menduar t’i jap fund jetës sime, disa herë, dhe jam shumë e lumtur që nuk e kam bërë, sepse nëse mund të ndihmoj ndonjë person tjetër, kjo do të thotë shumë për mua.”

Cara u bë e famshme pasi nënshkroi me agjencinë e modelimit Storm kur ishte adoleshente dhe ajo ka luajtur në disa filma, përfshirë Suicide Squad dhe Paper Towns.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here