‘Mendova t’i jepja fund jetës sime’/ Problemet me seksualitetin e saj, rrëfehet Cara Delevingne

Cara Delevingne është shprehur se realizimi i dokumentarit të saj “Planet Sex” i ka ndryshuar jetën pasi donte t’i jepte fund jetës për shkak të seksualitetit te saj.

Modelja 30 vjeçare, e cila ka dalë hapur si biseksuale, këmbëngul se është më rehat me veten se kurrë, pasi luftoi me homofobinë e brendshme.

Cara, e cila ka më shumë marrëdhënie afatgjata me femra sesa meshkuj, shpreson se dokumentari do të ndihmojë njerëzit e tjerë që vuajnë nga përvoja të ngjashme.

“Kjo ka ndryshuar shumë jetën time. Tani jam më i lumtur se kurrë. Ndihem vërtet krenar për atë që kemi krijuar”, tha ajo.

Modelja 30 vjeçare, e cila ka dalë hapur si biseksuale, këmbëngul se është më rehat me veten se kurrë, pasi luftoi me homofobinë e brendshme.

Cara, e cila ka më shumë marrëdhënie afatgjata me femra sesa meshkuj, shpreson se dokumentari do të ndihmojë njerëzit e tjerë që vuajnë nga përvoja të ngjashme.

“Kjo ka ndryshuar shumë jetën time. Tani jam më i lumtur se kurrë. Ndihem vërtet krenar për atë që kemi krijuar”, tha ajo.

Për seksualitetin e saj, ajo shtoi: “Nuk mund të flisja me askënd për këtë. Kisha homofobi të brendshme dhe turp. Mendoja se isha anormale. Kam menduar t’i jap fund jetës sime, disa herë, dhe jam shumë e lumtur që nuk e kam bërë, sepse nëse mund të ndihmoj ndonjë person tjetër, kjo do të thotë shumë për mua.”

Cara u bë e famshme pasi nënshkroi me agjencinë e modelimit Storm kur ishte adoleshente dhe ajo ka luajtur në disa filma, përfshirë Suicide Squad dhe Paper Towns.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Si ndikon vapa tek gjumi ynë

Nëse tashmë ndiheni sikur nuk po flini mjaftueshëm, duhet ta dini se deri në vitin 2099 orët tuaja të gjumit do të ulen edhe...

Hapat drej suksesit, ja si të reklamoni biznesin tuaj në media

Çfarë duan gratë?! Kjo pyetje ‘ekzistenciale’, duket se nuk është më edhe aq retorike. Gratë duan të jenë të suksesshme dhe të fuqishme. Ky është misioni i...

Akuza për abuzim seksual dhe braktisja nga aktorët/ Woody Allen tërhiqet nga kinematografia pas një karriere të zhurmshme

Woody Allen ka njoftuar se do të tërhiqet pas përfundimit të filmit të tij të 50-të artistik. Regjisori dhe shkrimtari 86-vjeçar zbuloi lajmin të...

Ylli Shehu nderohet me çmimin prestigjoz në Britani

Të rinjtë e politikës kanë ditur sesi të shndërrohen në shembuj frymëzues edhe ndërkombëtarisht. Shembulli më i mirë për këtë që themi është pikërisht...

Sandalet me pak takë, trendi i kësaj vere

Sandalet me takë të vogël janë komoditeti dhe bukuria e kësaj vere. Komoditeti nuk ka qenë kurrë më në modë se këtë sezon, pasi...