I fejuari i Rita Orës rrëfen propozimin romatik që i ka bërë aktores së njohur

0
102

Taika Waititi pranoi se nuk mund të kujtojë çdo rol në të cilin kanë luajtur ndonjëherë kolegët e tij.

Gjatë një interviste me Rolling Stone regjisori tha se i bëri Natalie Portman një pyetje rreth bashkimit të mundshëm në universin e Star Wars.

Aktorja 41-vjeçare, ka lujtur nënën e Princeshës Leia, Padmé Amidala në filmat “The Phantom Menace”, “Attack Of The Clones” dhe “Revenge Of The Sith”, të publikuara përkatësisht në vitet 1999, 2002 dhe 2005.

Më tej partneri i Rita Orës u tregoi mbi bisedën e zhvilluar me aktoren, pas propozimit.

Millions: Variety reported that the film brought home $143 million at the domestic box office. Critics have been less kind with the film suffering mixed reviews from critics (Taika and Rita Ora pictured July 2022)

Natalie më tha: “Çfarë do të bësh më pas?” Dhe unë thashë, “Po përpiqem të punoj në një gjë të Star Wars. A keni dashur ndonjëherë të jesh në një film të Star Wars? Ajo tha, “Unë kam qenë në filmat e Star Wars.”

 “I harrova ato,” tha ai duke qeshur.

Waititi dhe Portman punuan së bashku në filmin më të fundit të Marvel Cinematic Universe të titulluar Thor: Love And Thunder.

Big role: The 41-year-old actress, of course, played Princess Leia’s mother Padmé Amidala in The Phantom Menace, Attack of the Clones and Revenge of the Sith

Ylli i “Black Swan” ripërsëriti rolin e saj si Jane Foster në film. Ajo luajti rolin në filmin 2011 Thor dhe vazhdimin e 2013 Thor: The Dark World.

Chris Hemsworth gjithashtu ripërsëriti rolin e tij si personazhi me të njëjtin emër, dhe Christian Bale, Tessa Thompson dhe Russell Crowe morën pjesë sërish të gjithë në film.

Filmi, i cili u lançua më 8 korrik, nuk ka grumbulluar shumën e pritur. Variety raportoi se filmi solli 143 milionë dollarë në arkat e brendshme. Kritikët nuk janë kursyer dhe filmi mori vlerësime të ndryshme

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here