Merkel në Tiranë, ja ‘incidentet’ që e shoqëruan

Teksa e gjithë vëmendja e mediave u përqendrua te vizita e kancelares Angela Merkel në Tiranë dhe takimi i saj me kryeministrin Edi Rama, kamerat fokusuan edhe disa momente të sikletshme. Në kohën kur eskorta e Merkel u ndal në hyrje të Pallatit të Bridagave, ku jashtë priste edhe kryeministri Edi Rama, bodyguard nuk po hapte dot derën e makinës ku ishte zyrtarja gjermane.

Pasi provoi disa herë që ta hapte, më në fund dera e ‘Mercedes Benz’ u ‘bind’ dhe më pas doli nga mjeti kancelarja. Po ashtu, një tjetër moment pikant ishte dhe mosrakordimi i kryeministrit Edi Rama me Merkel gjatë momentit kur u takuan.

Kreu i qeverisë shqiptare tentoi që t’i jepte dorën Merkelit, por kjo e fundit i kujtoi protokollin për shkak të pandemisë së COVID, duke i drejtuar grushtin. Pas ceremonisë zyrtare, nisi edhe takimi kokë më kokë mes Ramës dhe Merkel.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Fluturimi i Kylie Jenner irriton rrjetin, zbulohet arsyeja

As asaj vetë nuk do t’ia merrte mendja që një foto “romantike” do shkaktonte një debat të madh në rrjet. Kylie Jenner së fundmi ka...

66 mln lekë zjarrfikëse e s’punonte! SPAK, arrestohen 6 zyrtarë të Bashkisë Durrës

 “Shkundet” për një autoshkallë zjarrfikësëje Bashkia e Durrësit. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka zhvilluar një operacion në Tiranë dhe...

Barkë të dhjamosur? Ja kush është shkaku

Ka shumë faktorë që mund të çojnë në akumulimin e yndyrës në bark - mungesa e gjumit, konsumimi i pijeve të gazuara, dieta jo...

Kush janë dy vëllezërit shqiptarë që mahnitën jurinë e “America’s Got Talent”

Emri i Shqipërisë vazhdon të lakohet edhe përtej oqeanit.Këtë herë kanë qenë dy vëllezë shqiptarë të cilët kanë performuar në skenën e “America’s Got...

Jennifer Lopez bën histori me veshjen e Dolce & Gabbana, por ka diçka që nuk shkon!

Jennifer Lopez dukej një perëndeshë e vërtetë teksa arrinte në shfaqjen e modës së mbajtur nga Dolce & Gabbana. Pasarela u mbajt në Venecia...