Sonte nis Eurovision 2023, Albina Kelmendi do të përfaqësojë Shqipërinë me “Duaje” në natën e dytë gjysmë finale! Ja sa këngë do kualifikohen

0
80

Festivali më i madh i këngës në Evropë, Eurovision nis sonte në Liverpool të Britanisë së Madhe.

 Në natën e parë gjysmëfinale do të konkurrojnë 15 këngët e para dhe 10 prej tyre do të kualifikojnë për në finalen e madhe të së shtunës, më 13 maj.

Festivali do të nisë në orën 21:00 në Liverpool Arena në Mbretërinë e Bashkuar.

Prezantuesit do të jenë Julia Sanina, Hannah Waddingham dhe Alesha Dixon.

Ndërsa në gjysmëfinalen e dytë do të konkurrojnë 10 këngë, 10 prej të cilave do të kualifikohen.

Këngëtarja Albina Kelmendi do të performojë këngën “Duje” në gjysmëfinalen e dytë të Eurovision më 11 maj.

Shqipëria do të jetë në gjysmëfinale me Armeninë, Qipron, Danimarkën, Estonin, Greqinë, Islandën, Rumaninë, Australinë, Austrinë, Gjeorgjinë, Lituaninë, Poloninë, San Marinon dhe Slloveninë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here