Video/ Llava e vullkanit përmbyt pishinën luksoze

Shpërthimet vullkanike vazhdojnë në ishullin spanjoll duke detyruar mijëra qytetarë që të evakuohen.

Pamjet me dron, që kapin momentin kur llava përvëluese e vullkanit “La Palma” depërton në një pishinë në ishujt Kanarie, janë bërë virale në rrjet. Ndërkohë që shpërthimet vullkanike vazhdojnë në ishullin spanjoll duke detyruar mijëra qytetarë që të evakuohen.

Ishulli ishte në gatishmëri të lartë për evakuim pasi më shumë se 22,000 lëkundje u raportuan brenda një jave në Cumbre Vieja, një nga rajonet më aktive vullkanike në arkipelag.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Kanye West dhe Pete Davidson përballë për herë të parë pas sherrit për Kim Kardashian

Të gjithë sytë mund të jenë te Kanye West dhe Pete Davidson në ‘Emmys 2022’. Më 12 korrik, u shpallën nominimet për çmimet ‘Emmy’ dhe...

Elon Musk tërhiqet nga marrëveshja për të blerë Twitter

Elon Musk po kërkon të tërhiqet nga oferta e tij prej 44 miliardë dollarë për të blerë Twitter. BBC raporton se ai pretendon shkelje...

Monika dhe Iliri vijojnë kunjat edhe pas përfundimit të Big Brother, çfarë ndodhi këtë herë

Monika Lubonja që pas daljes nga Big Brother është ndër banoret që më së shumti ka folur për marrëdhëniet jashtë dhe brenda lojës me...

Kejvina Kthella i futet Kristit në shtrat, reagimi i tij ‘mërzit’ modelen: Nuk ia vlen ky!

Kejvina Kthella ka shkaktuar humor me veprimin e saj brenda shtëpisë “Big Brother VIP” kur ka tentuar t’i hyjë në shtrat gjatë natës Kristit. Për...

Bora Zemani konfirmon rikthimin në “Për’puthen”

Bora Zemani ka konfirmuar se do të rikthehet sërish si moderatore e “Për’puthen”. Gjatë mbylljes së spektaklit  “Dancing With The Stars”, prezantuesja i njoftoi të...