Hapat drej suksesit, ja si të reklamoni biznesin tuaj në media

Çfarë duan gratë?!

Kjo pyetje ‘ekzistenciale’, duket se nuk është më edhe aq retorike.

Gratë duan të jenë të suksesshme dhe të fuqishme.

Ky është misioni i klubit Global Ëoman

Por teksa zonjat tona shtohen dita-ditës, duke krijuar një komunitet fuqizues, edhe Globa Ëoman Magazine është në një linjë me këtë fuqizim, për t’ju ofruar ju mundësinë e vizibilitetit në një treg elitar. Por shpeshherë vetëm prezenca nuk mjafton.

Akuzohet për incest, Ricky Martin rrezikon 50 vjet burg

Ricky Martin ka mohuar akuzat për inçest dhe dhunë fizike ndaj një antari të familjes, të cilat thuhet se janë paraqitur nga nipi i tij 21-vjeçar.

Dy javë më parë u zbulua se një gjykatës në Porto Riko ka lëshuar një urdhër ndalimi “të lidhur me dhunën në familje dhe inçestin” kundër ikonës latine të popit.

Emri i viktimës së dyshuar nuk u bë i ditur më parë. Megjithatë, sipas botimit spanjoll Marca, vëllai Martin, Eric Martin, pretendoi se viktima është 21-vjeçari Dennis Yadiel Sanchez, nipi i këngëtarit. Sipas ligjeve të Porto Rikos për “akuzat për inçest”, dënimi që Martin, mund të përballet është pesë dekada burg nëse pretendimet tronditëse janë të vërteta. Publikimi raportoi se ankesa ishte bërë në mënyrë anonime sipas Ligjit 54, i njohur si Ligji për Parandalimin dhe Ndërhyrjen e Abuzimit në Familje.

El Vocero, një gazetë Puerto Riko, raportoi se urdhri thotë se Martin dhe personi që paraqiti ankesën kanë një lidhje prej shtatë muaj. Sipas raportit, viktima e supozuar pohoi se Martin nuk e priti mirë ndarjen e tyre dhe se ka shkuar pranë shtëpisë së tij të paktën tre herë.

Kur u kontaktua nga The Post, avokati i Martinit, Marty Singer tha, “Për fat të keq, personi që e bëri këtë pretendim po lufton me sfida të thella të shëndetit mendor. Ricky Martin, natyrisht, nuk ka qenë dhe nuk do të përfshihej kurrë në asnjë lloj marrëdhënie seksuale ose romantike me nipin e tij.

Vetë këngëtari shtoi: “Ideja është që kjo nuk është vetëm e pavërtetë, por është e neveritshme. Ne të gjithë shpresojmë që ky njeri të marrë ndihmën për të cilën ka nevojë kaq urgjente. Por, mbi të gjitha, ne presim që ky rast i tmerrshëm të pushohet sapo një gjykatës të shikojë faktet.”

Në fillim të këtij muaji, Martin u godit me një padi prej 3 milionë dollarësh nga ish-menaxherja e tij, Rebeça Drucker, për mashtrim. Këngëtari ka bërë një deklaratë përmes një postimi në Tëitter, ku ka mohuar të gjitha akuzat se ka përdorur dhunë në familje.

 “Urdhri i mbrojtjes i dhënë ndaj meje bazohet në akuza krejtësisht të rreme, kështu që unë do të përgjigjem përmes procesit gjyqësor me faktet dhe dinjitetin që më karakterizon. Për shkak se është një çështje ligjore në vazhdim, nuk mund të detajoj deklaratat në këtë kohë. Unë jam mirënjohës për të mesazhet e panumërta dhe i marr me gjithë zemër”, shkroi Ricky në postimin në Tëitter.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Eurosong nuk do të zhvillohet në Ukrainë, organizatorët zbulojnë lëvizjet e fundit

Me shpalljen e fitores ndaj Ukrainës në Eurovizion përfaqësuesit e këtij eventi kanë treguar se edicioni i tyre vitin e ardhshëm nuk do të...

Kanye West dhe Pete Davidson përballë për herë të parë pas sherrit për Kim Kardashian

Të gjithë sytë mund të jenë te Kanye West dhe Pete Davidson në ‘Emmys 2022’. Më 12 korrik, u shpallën nominimet për çmimet ‘Emmy’ dhe...

Këngëtari shqiptar flet pas operacionit të vështirë në zemër

Vitet e fundit nuk është shumë aktiv në muzikë, ndonëse mbetet një emër i pëlqyer nga publiku. Po flasim për Berkan Beka, i cili së...

Tayna ka një dhuratë për Butrin Imerin dhe ndërpret koncertin

Ata që shpesh i shohim në videoklipe, po aq shpesh i ndeshim edhe nëpër koncerte së bashku. I tillë është edhe rasti i Butrint...

Ylli Shehu nderohet me çmimin prestigjoz në Britani

Të rinjtë e politikës kanë ditur sesi të shndërrohen në shembuj frymëzues edhe ndërkombëtarisht. Shembulli më i mirë për këtë që themi është pikërisht...