Nora dhe Era Istrefi gati bashkëpunimin me reperit ndërkombëtar     

Reperi amerikan DaBaby i cili bashkëpunoi me Dua Lipën në 2020 për super hitin “Levitatig” dhuroi një performancë të paharrueshme në vendin e saj të origjinës.

DaBaby, emri i vërtetë i të cilit është Jonathan Lyndale Kirk ka performuar një natë më parë në një nga klubet e Prishtinës. Së fundmi janë bërë publike pamjet nga T7, brenda koncertit të reperit ndërkombëtar. Përpos performancës elektrizuese, në videon e postuar u panë edhe motrat Istrefi, Era dhe Nora si dhe reperi Mozzik.

Tre artistet e njohur shqiptarë ndodheshin gjithashtu në klub për të performuar, krahas Ba Baby-t.

Ju kujtojmë që ylli amerikan vitin e kaluar pati një rënie në karrierë pas deklaratave homofobike që ai bëri në festivalin “Rolling Loud”, të cilat u bënë temë diskutimi në të gjitha mediat. Gjë për të cilën i doli kundër edhe Dua e cila deklaroi se edhe pse ka një bashkëpunim me të nuk ndajnë qëndrime të njëjta.

Më pas DaBaby u detyrua t’i kërkonte falje komunitetit LGBTI+, por pavarësisht kësaj, shumë festivale filluan ta bojkotojnë atë dhe kështu ai humbi shumë koncerte. Kjo “rënie” mendohet se ka qenë arsye se pse ai ka pranuar të këndojë edhe në koncerte private në Kosovë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

10 sekrete që ndoshta nuk i dini për orgazmën

Edhe pse shoqëria ka evoluar e tema të tilla si seksi apo orgazma nuk janë më tabutë e së shkuarës, publiku femëror duket i...

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck në një shëtitje romantike në ‘Beverly Hills’

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck u fotografuan në një tjetër dalje së bashku nëpër rrugët e LA. Çifti u fotografuan teksa hynin në një dyqan...

Profili/ Fundi i një monarkeje që qëndroi më gjatë në fron në histori, kush ishte Mbretëresha Elizabeth II

I jepet sot lamtumira e fundit mbretëreshës Elizabeth II, e cila u nda nga jeta më 8 shtator në moshën 96-vjeçare. Mbretëresha ndërroi jetë...

Gati për Emmy Awards 2022, lista e plotë e të nominuarve

Është publikuar lista e plotë për nominimet e çmimeve Emmy 2022! JB Smoove dhe Melissa Fumero njoftuan nominimet këtë mëngjes (12 korrik).  Këtë vit, çmimet...

Jennifer Lopez bën histori me veshjen e Dolce & Gabbana, por ka diçka që nuk shkon!

Jennifer Lopez dukej një perëndeshë e vërtetë teksa arrinte në shfaqjen e modës së mbajtur nga Dolce & Gabbana. Pasarela u mbajt në Venecia...