Blero zbulon për herë të parë shkakun e ndarjes nga Afrona

Ndonjëherë nuk duhen fjalë për të konfirmuar diçka!

Kjo shpjegon më së miri rastin e Afrona Dikës dhe Blero Muharremit të cilët ndonëse kanë zgjedhur mos të flasin publikisht, prej kohësh nuk janë me njëri-tjetrin. Këtë e kanë vërtetuar më së miri “thumbat” e here pas hershëm në profilet sociale të secilit.

Së fundmi Blero ka përdorur profesionin e tij, muzikën për të folur mbi këtë ngjarje. Këngëtari sapo ka publikuar këngën e re e cila edhe pse titullohet “Amore” (Dashuri), në fakt flet për një dashuri të lënë në mes dhe shkak për këtë është tradhtia.

Një dashuri e lënë në mes na tingëllon e dëgjuar, por të ketë qenë tradhëtia shkaku i ndarjes së Bleros me Afronën?!

“Iku nuk u kthye më. E mori era e tradhtisë, ajo më nuk kthehet. I dha vulën vetmisë. Iku ma mori gjysmën time më të mirë, ajo më nuk kthehet është simbol i tradhtisë. Sa shumë e kam dashur si askënd në botë, ajo është arsyeja që nuk ndalojnë këto lotë,”-këndon Blero në një pjesë të tekstit.

Vlen të përmendet që në shkrimin e tekstit të kësaj këngë ka marrë pjesë edhe vetë Blero Muharremi.

Kujtojmë që në një intervistë për T7, këngëtari është ngacmuar në lidhje me këtë çështje, e cila ngjall një kureshtje të madh në publik. Mirëpo as këtë herë nuk morëm një konfirmim apo mohim nga ana e Bleros. Ai thjesht u shpreh se është diçka personale, duke mos komentuar asgjë.

”Nuk mund të them asgjë. Thjesht është shumë personale. Dhe nuk kam koment në atë drejtim. Sepse sa i përket kësaj pjesë çfarë mundem me u shpreh është se nuk kam pasur një të kaluar më parë të mirë, kam njëfarë fobie në këtë drejtim, dhe nuk dua të komentohem,”-u shpreh Muharremi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Pas ndarjes nga Mozzik, Loredana shtatzanë për herë të dytë?

Ish-partnerja e repreti Mozzik, Loredana, ka trazuar sërish rrjetin. Ajo ka publikuar në rrjete sociale një foto ku shihet një atlete bebi dhe krahas...

Merkel në Tiranë, ja ‘incidentet’ që e shoqëruan

Teksa e gjithë vëmendja e mediave u përqendrua te vizita e kancelares Angela Merkel në Tiranë dhe takimi i saj me kryeministrin Edi Rama,...

Njihuni me iPhone 13, çmimi i tij do t’ju habisë

Prezantimi i iPhone-ve të rinj ishte  edhe ngjarja e madhe e vjeshtës nga Apple, e cila u zhvillua të sonte në mbrëmje.Si zakonisht, prezantimi...

Një grua afgane interviston zëdhënësin e talebanëve, kritikat ‘live’

Gazetarja e njohur nga Afganistani e cila bëri histori pasi ishte e vetmja që intervistoi një përfaqësues të talebanëve është larguar nga vendi, për...

Kujdes! Nëse i përkisni këtyre 3 shenjave, mund të përjetoni një ndarje dramatike

Muaji i ri që ka hyrë sipas yjeve do të ketë disa sfida dhe disa shenja të Horoskopit do ta kenë të vështirë dhe...