Aktorja e famshme turke martohet me muzikë shqiptare

Aktorja e njohur turke dhe shumë e dashur për publikun shqiptar Ebru Şahin dhe basketbollisti turko-maqedonas Cedi Osman janë martuar pak ditë më parë.Këtë lajm e bënë të ditur mediat turke, të cilat kanë publikuar dhe foto të shpërndara në rrjetet sociale nga ceremonia e cila u zhvillua në Maqedoninë e Veriut ku ka lindur Cedi Osman.

Ajo që fansave shqiptarë padyshim iu tërheq vëmendjen është një moment i publikuar në mediat turke të aktores turke duke kërcyer nën ritmin e këngës tradicionale shqiptare “Sa bukur na ka dalë nusja”. Duket se bukuroshja e ka shijuar mjaft muzikën shqiptare.Ceremonia e dasmës u mbajt në një varkë në liqen, ndërsa çifti së bashku me të ftuarit u argëtuan teksa ceremonia shoqërohej me muzikë maqedonase.Mediat turke shkruajnë se Şahin dhe Osman do të bëjnë dasmë gjithashtu në Çeşme më 7 Korrik.Çifti janë në një lidhje dashurie prej 3 vitesh, ndërsa muajin e kaluar ata u fejuan me një ceremoni të thjeshtë ku të pranishëm ishin familjet e tyre.Cedi Osman i propozoi aktores turke Shtatorin e vitit të kaluar në Cappadocia të Turqisë dhe mori përgjigjen ‘po’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

“Mafia e inceneratorëve”, Gazment Bardhi: Lidhjet e Damian Gjiknurit me bosët e plehrave…

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj sekretarit të Përgjithshëm të PS, ish-ministrit Damian Gjiknuri për afera me inceneratorët. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment...

Blerim Destani rikthehet në Tiranë dhe flet për dasmën e tij

Blerim Destani është rikthyer pas 4 vitesh në Shqipëri, por për një projekt. Ai po xhiron në vendin tonë filmin e ri me titull...

“Dancing With The Stars” vs “Dance With Me”/ Flet Alketa Vejsiu: S’ka konkurencë…

Një luftë e ftohtë! Padyshim ky është termi i duhur për të përshkruar konkurencën midis programeve televizive ditëve të sotme. Sidomos atyre të të...

Martohet Dan Bilzerian?

Fenomeni i rrjeteve sociale, Dan Bilzerian, ka lënë të tronditur ndjekësit me postimin e fundit. Ai ka publikuar një fotografi në Instagram, ku shfaqet përkrah...

Einxhel dhe Dagz prindër për herë të parë, moderatorja në javën e 16-të të shtatzënisë

Prezantuesja Einxhel Shkira është në pritje të ëmbël. Prive shkruan se burime pranë moderatores, kanë konfirmuar lajmin. Shkira dhe partneri i saj Dj Dagz...